LOGIN
Login of maak een account aan
Avatar
Nog geen account?

Maak een gratis account aan.

Wachtwoord vergeten? - Gebruikersnaam vergeten?

Herinner mij

logo-anbi.jpg

 

Freya

Geboortejaar: januari 2021
Geslacht: Vrouwelijk
Maat: 0 - 40 cm
Hoogte: 37
Gewicht: 13
Gesteriliseerd/gecastreerd: Ja
Kan met katten: Onbekend
Verblijfplaats: Asiel
Land:
Spanje
Toegevoegd:
02-03-2026
Toevoegen aan favorieten

Omschrijving

Asiel Tenerife (Sabine)

Input 2 maart 2026: Freya is een kleine Podenco-mix met een verdrietig verleden. Ze kwam van een jager waar ze niet langer nuttig was samen met haar podenco maatjes Chiripa en Muñeca. Ze (over)leefde in een donker hok, aan een korte ketting en werd niet eens gebruikt voor de jacht, waardoor zelfs die weinige dagen vrijheid voor haar niet eens bestonden. Toch wonder boven wonder is Freya niet wantrouwend maar integendeel juist mensgericht en sociaal.
Ze is ongelooflijk vriendelijk, zoekt ons echt op en geniet enorm van elke vorm van aandacht. Freya is een grote knuffelkont!

Buiten is Freya ook helemaal niet bang. Ze benadert vol zelfvertrouwen en nieuwsgierigheid nieuwe indrukken. Eigenlijk weet ze niet van stoppen, alsof ze al die verloren tijd aan de ketting wil inhalen, alles wil ontdekken, genieten... leven!

We zijn bezig met dagelijkse wandelingen en daar geniet ze net als van alles ook intens van. Nog wel een beetje als een ongeleid projectiel springt ze enthousiast heen en weer om dan weer terug te komen en weer opnieuw dol enthousiast door te rennen. Ze kan letterlijk haar geluk niet op en dit is best hilarisch af en toe maar proberen we ook af te remmen voor haar eigen rust.

Ondanks haar oneindige levenslust en besmettelijke vrolijkheid lijkt ze wel een naar verleden onder de mens te hebben waar ze af en toe opeens aan herinnerd wordt. Zo schrikt ze soms van plotselinge bewegingen en is het een echte "drama queen" als ze plotseling vastgehouden wordt of je per ongelijk op haar voetje staat bijvoorbeeld. Dit breekt je hart en je weet dan niet wat te doen om "vergeven" te worden. Gelukkig is ze snel weer haar gekke zelf en geniet ze al snel weer door alsof er niets is gebeurd.

Freya kan over het algemeen goed overweg met andere honden. Ze woont samen met reutjes en teefjes, groot en klein. Met reuen kan ze het goed vinden. Met teefjes is ze iets voorzichtiger en kieskeuriger maar kan ze ook goed.

Freya is een energieke, zeer op mensen gerichte hond die nog heel veel te bieden en leren heeft. Voor deze gevoelige, zachtaardige maar dolenthousiaste lieverd zoeken we actieve baasjes die er graag op uit gaan met haar, die haar uitdagingen en avonturen kunnen bieden maar ook die structuur en routine die haar rust geven. Freya zal zonder twijfel een ontzettend leuk, gezellig en trouw hondenmaatje zijn voor diegene die haar haar welverdiende thuis kan bieden!

Video